Παρασκευή 14 Μαρτίου 2014

Παναιγιάλειος - Πανηλειακός 1-0 [10-3-2014]

Ακόμα μια μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα του Παναιγιαλείου η οποία επικράτησε του Πανηλειακού με 1-0 με τον φίλαθλο κόσμο του Αιγίου να δίνει το παρόν για ένα ακόμα παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος έκανε πολλές ευκαιρίες μπροστά απο την εστία του Πίτκα αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αξιοσημείωτη ήταν ευκαιρία του Μπουρλάκη στο 42ο ο οποίος με ένα εξαιρετικό σουτ με το αριστερό σημάδεψε την συμβολή των δοκών του Βαγγέλη Πίτκα. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος κατάφερε στο 62ο λεπτό να πετύχει το νικητήριο γκολ με τον Παναγιώτη Ατματσίδη ο οποίος με κοντινό σουτ έδωσε την νίκη στην ομάδα μας. Έπειτα η ομάδα του Πύργου πίεσε αρκετά για την ισοφάριση κάτι που όμως δεν πέτυχε.
Έτσι μετά από αυτή την νίκη ο Παναιγιάλειος βρίσκεται στην 2η θέση του Βαθμολογικού Πίνακα και είναι πολύ πιθανή η είσοδός του στα Play-Off.

Έπόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι την Κυριακή 16/03 στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 15:00.

Oι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας (53' Σταμόγιαννος), Ιωάννου, Αργυρόπουλος (84' Σούλης), Ουρτάδο (70' Λαζανάς), Ατματσίδης, Νάστος, Μπούνας, Μπουρλάκης.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παντέλης): Πίτκας, Γαλανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κοτσώνης, Καρασαλίδης, Πόνσε (82' Μίλιεβιτς), Ολίσε, Λιόσης, Μπιτάνγκ (60' Λαλίν), Αλτιπαρμακόφσκι, Βανγκέλι (75' Κυριάκος)