Μιχάλης Σωτηρόπουλος, Διονύσης Παπανικολάου-Βουρδέρης, Γιάννης Γεωργούσης,
Γιώργος Παπανικολόπουλος
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Παναιγιάλειος - Ηρακλής Ψαχνών 0-3

Bαριά ήττα για την ομάδα του Παναιγιαλείου με 0-3 από την σαφώς καλύτερη ομάδα του Ηρακλή Ψαχνών. Συγκεκριμένα η ομάδα απο την Εύβοια προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό ο Οχάντζα με κεφαλιά το 0-1 και ταυτόχρονα έριξε το ηθικό της ομάδας του Αιγίου. Στο 2ο ημίχρονο οι ομάδα του Νίκου Κουρμπανά πίεσε άλλα σε μία αντεπίθεση του Ηρακλή Ψαχνών ο Τσιμόντζι στο 61ο λεπτό έκανε το 0-2 ψαλιδίζοντας έτσι τις όποιες ελπίδες του Παναιγιάλειου για τον βαθμό της ισοπαλίας. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 85ο λεπτό πάλι ο Τσιμόντζι έκανε το 0-3.

Επόμενο ματς για τον ΠΓΣ το Σάββατο 15:00 22/03 στον Ταύρο με αντίπαλο τον Φωστήρα, ένα παιχνίδι που ενδέχεται να κρίνει την μαγική τετράδα των play-off. Τέλος το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το OteTv.

Συνθέσεις των 2 ομάδων.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης (35' λ. τρ. Σταμογιάννος, Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Ακπαρίδης (69' Σκαρτσίλας), Νάστος, Κοιλιάρας, Αργυρόπουλος (61' Κατσικοκέρης), Μπούνας, Μπουρλάκης, Ατματσίδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Καλαϊτζίδης (59' λ. τρ. Μπακομήτρος), Παλαιολόγος, Τσιμόντζι, Πατσατζόγλου, Μπουμάλ, Κρητικός, Τσούτσης (76' Νικολόπουλος), Οχάντζα (81' Γκεμίσης)

Επιμέλεια: Μιχάλης Σωτηρόπουλος, Γιάννης Γεωργούσης

Παναιγιάλειος - Πανηλειακός 1-0 [10-3-2014].

Ακόμα μια μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα του Παναιγιαλείου η οποία επικράτησε του Πανηλειακού με 1-0 με τον φίλαθλο κόσμο του Αιγίου να δίνει το παρόν για ένα ακόμα παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος έκανε πολλές ευκαιρίες μπροστά απο την εστία του Πίτκα αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αξιοσημείωτη ήταν ευκαιρία του Μπουρλάκη στο 42ο ο οποίος με ένα εξαιρετικό σουτ με το αριστερό σημάδεψε την συμβολή των δοκών του Βαγγέλη Πίτκα. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος κατάφερε στο 62ο λεπτό να πετύχει το νικητήριο γκολ με τον Παναγιώτη Ατματσίδη ο οποίος με κοντινό σουτ έδωσε την νίκη στην ομάδα μας. Έπειτα η ομάδα του Πύργου πίεσε αρκετά για την ισοφάριση κάτι που όμως δεν πέτυχε.
Έτσι μετά από αυτή την νίκη ο Παναιγιάλειος βρίσκεται στην 2η θέση του Βαθμολογικού Πίνακα και είναι πολύ πιθανή η είσοδος του στα Play-Off.

Έπόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι την Κυριακή 16/03 στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 15:00.

Oι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας (53' Σταμόγιαννος), Ιωάννου, Αργυρόπουλος (84' Σούλης), Ουρτάδο (70' Λαζανάς), Ατματσίδης, Νάστος, Μπούνας, Μπουρλάκης.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παντέλης): Πίτκας, Γαλανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κοτσώνης, Καρασαλίδης, Πόνσε (82' Μίλιεβιτς), Ολίσε, Λιόσης, Μπιτάνγκ (60' Λαλίν), Αλτιπαρμακόφσκι, Βανγκέλι (75' Κυριάκος)

Επιμέλεια: Mιχάλης Σωτηρόπουλος, Γιάννης Γεωργούσης

Ολυμπιακός Βόλου - Παναιγιάλειος: 0-1 [2-3-2014]

Τεράστια νίκη πέτυχε η ομάδα του Παναιγιάλειου, που... απέδρασε από τον Βόλο με το τρίποντο, επικρατώντας του πρωτοπόρου στην βαθμολογία Ολυμπιακού με 1-0. Η ομάδα μας κατάφερε να κλείσει τους χώρους στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι ήταν σε κακή ημέρα, αφού από το πρώτο μέρος είχαν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες. Η ομάδα του Βόλου δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο στον αγωνιστικό χώρο και έτσι στο 77’ ο Αργυρόπουλος με ωραίο πλασέ κατάφερε να νικήσει τον Γεωργίου και να χαρίσει την νίκη στην ομάδα μας η οποία βρίσκεται πλέον στην 2η θέση του Βαθμολογικού πίνακα.
  Μιχάλης Σωτηρόπουλος

Φωκικός - Παναιγιάλειος 0-1 [16-2-2014]

Επίστροφη στις νίκες για τον Παναιγιάλειο καθώς νίκησε με 0-1 στην Άμφισσα τον Φωκικό. To γκολ για την ομάδα μας το πέτυχε με ωραίο σουτ ο Χρήστος Χρυσοφάκης. Γενικά η εικόνα του παιχνιδιού ήταν υπέρ του Παναιγιαλείου ο οποίος στο 2ο ημίχρονο έπαιξε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Έτσι  η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά κατάφερε να νικήσει  έχοντας στο πλάι της αρκέτους Αιγιώτες.
Η νίκη απέναντι στον Φωκικό δίνει ψυχολογικό αβαντάζ ενόψει του τοπικού ντέρμπι με την Παναχαϊκή την Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 18:00 με live κάλυψη απο το OteTv. Τέλος βροντερό παρών αναμένεται να γίνει απο τον φίλαθλο κόσμο του Παναιγιαλείου!

Καλλιθέα-Παναιγιάλειος 1-3 [2-2-2014]

Άλλο ένα νικηφόρο παιχνίδι για τον  Παναιγιάλειο  ο οποίος νίκησε εκτός έδρας την Καλλιθέα με 1-3! Στο 24ό λεπτό ο Μπούνας με κοντινή προβολή έκανε το 0-1 για την ομάδα μας. Στο 38ο λεπτό ο Ακπαρίδης με ωραία κεφαλιά έκανε το 0-2. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος δεν είχε πολύ καλή εικόνα και έτσι στο 61ο λεπτό με πέναλτι (!!!) ο Γκαλάν έκανε το 1-2. Μετά το γκολ της Καλλιθέας ο Παναιγιάλειος ''ξύπνησε'' και έτσι στο 92ο λεπτό με εξαιρετική ενέργεια του Βασίλη Μπούνα ο Παναιγιάλειος καθάρισε και πήρε πανάξια το τρίποντο.

Τέλος αξίζει να σημειωθεί η αισθητή παρουσία των οπαδών του ΠΓΣ που παρά το κρύο περίπου 100 Αιγιώτες ακολούθησαν τον ΠΓΣ.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 15:00 με αντίπαλο την ομάδα των Χανίων.

Επιμέλεια: Mιχάλης Σωτηρόπουλος, Γιάννης Γεωργούσης,Διονύσης Παπανικολάου-Βουρδέρης, Γιώργος Παπανικολόπουλος

Αστέρας Μαγούλας-Παναιγιάλειος 1-2

Επανήλθε στις νίκες ο Παναιγιάλειος και μάλιστα με ανατροπή ο Παναιγιάλειος στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Μαγούλας. Ο Αστέρας Μαγούλας μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Κανελλόπουλο στο 23ο λεπτό. Όμως ο Παναιγιάλειος είχε σε εξαιρετική μέρα τον νεοαποκτηθέντα Κοιλιάρα ο οποίος με δυο ασσίστ στο 60ο λεπτό στον Μπούνα και στο 68ο λεπτό στον Σκαρτσίλα έσπρωξε τον ΠΓΣ μετά από καιρό σε εκτός έδρας νίκη.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου εκτός έδρας κόντρα στην Καλλιθέα στις 18:00 παιχνίδι που θα έχει ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη από το Ote TV.

Βύζας Μεγάρων - Παναιγιάλειος 1-1 [12-1-2014]

Ο Παναιγιάλειος παίζοντας για ακόμη μια φορά μέτριο ποδόσφαιρο έμεινε στο 1-1 με τον μαχητικό Βύζα. H ομάδα των Μεγάρων προηγήθηκε με πλασέ του Μεντί στο 22ο λεπτό. Ακόμα το σκορ θα μπορούσε να είχε γίνει 2-0 αλλά ο Ανδρούτσος κράτησε τον Παναιγιάλειο ζωντανό. Ο Παναιγιάλειος πίεζε ωστόσο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος με πολύ όμορφο γκολ του Κατσικοκέρη ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος, παρά τα 2 δοκάρια, 1  πέναλτι που δεν έδωσε ο διαιτητής, τα πολλά λάθος σφυρίγματα... και τις πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Στο πλευρό του ΠΓΣ στάθηκαν περίπου 130 με 150 οπαδοί του.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΠΓΣ: 2 - 0 [23-12-13]

Για ακόμη μια αγωνιστική ο Παναιγιάλειος έπαιξε πολύ μέτρια και έχασε από την ομάδα της Κρήτης με 2-0.
Αναλυτικότερα η ομάδα της Επισκοπή μπήκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με πλάσε του Γκονζάλες.  Έπειτα και οι δύο ομάδες πίεζαν για ένα γκολ και αυτό ήρθε για την τοπική ομάδα από κεφάλια-αυτογκόλ του Δημήτρη Σανδραβέλη. Από εκεί και πέρα ο ΠΓΣ πίεσε αλλά δεν κατάφερε να κάνει κάτι ιδιαίτερο πέφτοντας έτσι στην 7η θέση.

Παναιγιάλειος - Φωστήρας 1-0  [15-12-2013]
Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά χρειαζόταν οπωσδήποτε το τρίποντο καθώς οι διοίκηση του ΠΓΣ θα προχωρούσε σε απομακρύνεις παικτών και ίσως και του προπονητή.
Έτσι η ομάδα μας παίζοντα αρκετά καλό ποδόσφαιρο νίκησε με ένα εκπληκτικό σουτ του Δημήτρη Ακπαρίδη στο 23ο λεπτό.

Ο Παναιγιάλειος θα μπορούσε να νικήσει με υψηλότερο σκορ εάν η διαιτησία δεν ήταν σε ''κακή μέρα''.
Στο πλάι του Παναιγιαλείου στάθηκαν περίπου 1.000 οπάδοι.
Το έπόμενο παιχνίδι για τον Παναιγιάλειο είναι στις 24 Δεκεμβρίου στην Κρήτη κόντρα στην Επισκοπή και θα έχει ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη από το συνδρομητικό κανάλι του ΟteTv στις 16:00.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: 1 - 0 [9-11-13]

Ο Παναιγιάλειος έχοντας μια πολύ μέτρια αγωνιστική εικόνα έχασε στα Ψαχνά με 1-0.
Αναλυτικότερα ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν ιδιαίτερα χαμηλός και δεν υπάρχουν μέγαλες ή πολλές ευκαιρίες.
Σε μία απο τις ελάχιστες φάσεις ο Ηρακλής Ψαχνών με μία πολύ ωραία κεφαλιά του Μπακομήτρου έκανε το 1-0, σκορ που έμεινε μεχρι το τελος του αγωνα.
Ακόμα στο 86ο λεπτό ο Παναιγιάλειος έμεινε με 10 παίκτες έπειτα απο την δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αλεξάντροβιτς.
Δυστυχώς η ομάδα μας έμεινε μακριά απο το τρίποντο για 7ο συνεχόμενο ματς και έπεσε στην 7η θέση.
Το επόμενο παιχνίδι για τον Παναιγιάλειο είναι την Κυριακή 15/12 με αντίπαλο τον Φωστήρα στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 15:00.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων:
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Τζανής, Φοντακάρο, Γκεμίσης (36' Στουρνάρας), Τσιμότζι, Τσούτσης (71' Ντελέκος), Κοιλιάρας, Επιτροπάκης (46' Τριανταφύλλου), Κρητικός.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Π. Παπαδόπουλος, Ιωάννου (86' Διαμαντόπουλος), Παπαχρήστος (79' Ρεκλείτης), Αργυρόπουλος (66' Σκαρτσίλας), Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Μπούνας, Αλεξάντροβιτς, Φλίγκος.

ΠΓΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ [0 - 1]

Δυστυχώς ο Παναιγιάλειος προβλημάτισε για ακόμα μια φορά με την εμφάνισή του καθώς έχασε με 0-1 στο βροχερό δημοτικό στάδιο αιγίου μπροστά σε 1000+ οπαδούς του.Έτσι η ομάδα του Βόλου αποσπάστηκε 5 βαθμούς μακρια απο τον Παναιγιάλειο ο οποίος έπεσε στην 5η θέση.
Πιο αναλυτικά ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε πέναλτι στο 12ο λεπτό το οποίο αρχικά απέκρουσε ο Ανδρούτσος αλλα στην συνέχεια απο κοντά ο Γκούρμα έβαλε την ομάδα του Βόλου μπροστά στο σκορ.
Μετά το γκολ ο Παναιγιάλειος πίεσε αρκετά αλλά δεν κατάφερε να κάνει κάποια σημαντική ευκαιρία μένοντας έτσι για 4η αγωνιστική μακριά απο το τρίποντο.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Δευτέρα 2/12 στις 18:00 στον Πύργο με τον Πανηλειακό ο οποίος θα μεταδοθεί ζωντανά απο το OteTv.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Μαυρόπουλος (57' Ρεκλείτης), Γκοτσούλιας (81' Αργυρόπουλος) Μπούνας, Φλίγκος, Σκαρτσίλας, Αλεξάντροβιτς (74' Διαμαντόπουλος)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Καπετάνος (64' Κωστούλας), Πινδώνης, Κατσίκης (74' Γκέσιος), Δεινόπαπας (82' Παπανικόλας), Πόνσε, Γκούρμα.

Μιχάλης Σωτηρόπουλος, Διονύσης Παπανικολάου-Βουρδέρης, Γιάννης Γεωργούσης

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - ΠΓΣ:  2 - 0  [17-11-13]

Για ένα ακόμα παιχνίδι ο Παναιγιάλειος προβλημάτησε με την εμφάνισή του κόντρα στην Παναχαϊκή. Πιο συγκεκριμένα ο Κώστας Πλέγας άνοιξε το σκορ του τοπικου ντέρμπι με κεφαλιά στο 29ο λεπτό, όμως λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου η Παναχαϊκή έμεινε με 10 παίκτες έπειτα απο την αποβολή του Γιώργου Κοκκίνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Τέλος οι πατρινοί κατάφεραν να πετύχουν και 2ο γκολ με τον Βαγγέλη Κοντογουλίδη στις καθυστερήσεις.
Δυστυχώς η ομάδα μας έχοντας την χειρότερη φετινή αγωνιστική εικόνα δεν απείλησε ιδιέτερα και δεν κατάφερε τίποτα άλλο απο το να στεναχωρήσει τους 1000 αιγιώτες που τον ακολούθησαν μέχρι την Πάτρα.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο Αιγιού την Κυριακή 24/11 στις 18:00. O αγώνας που θα μεταδοθεί τηλεοπτικά απο τον OteTv είναι ντέρμπι κορυφής καθώς μετά το στραβοπάτημα του Παναιγιαλείου ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε στην κορυφή του Βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Σταυριανός, Σπίνουλας, Κοκκίνης, Μπερντέν, Βιγιαρέχο, Γκαντιάγκα, Κιάσσος, Βασιλαντωνόπουλος (43' Κωστόπουλος), Κοντογουλίδης, Μαραγκουδάκης (80' Φατιόν), Πλέγας (55' Λίτσης).
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Αγουρίδης (69' Διαμαντόπουλος), Παπαχρήστος, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Γκούμας, Μπούνας (81' Αργυρόπουλος), Ρεκλείτης (49' Αλεξάντροβιτς), Φλίγκος, Σκαρτσίλας, Γκοτσούλιας

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΦΩΚΙΚΟΣ: 1 - 1 [8-11-2013]

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΦΩΚΙΚΟΣ.
Για ακόμη μια φορά ο Παναιγιάλειος έμεινε στο 1-1 αυτη την φορά όμως με τον Φωκικό.
Συγκεκριμένα στο 6ο μόλις λεπτό εορταζόμενος Μιχάλης Φράγκος μετά απο αδράνεια του Ανδρούτσου έκανε το 1-0 παγώνοντας τους 2.000 θεατές.
Αλλά ο Παναιγιάλειος στο 13ο λεπτό με μια εκπληκτική κεφαλιά ψαράκι του Φλίγκου ισοφαρίζει δείχνοντας ότι θα μπορούσε να κάνει την ανατροπή.

Έτσι 7 λεπτά αργότερα ο Μπούνας πετυχαίνει γκολ το οποίο λανθασμένα ακυρώθηκε για offside.
Όπως φαίνεται και στην παγωμενη εικόνα
απο το βιντεο του αγώνα... δν υπάρχει κανενα οφσάιντ.

Η ομάδα μας σε όλο το υπόλοιπο του παιχνιδιού πίεζε και είχε πολλές και καλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να κάνει το 2-1.

Eπίσης πολλά ειναι τα παράπονα για την διαιτησία η οποία σε αρκέτες περιπτώσεις ''σφύριζε'' κατα του Παναιγιαλείου!!!

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή 17/11 με την Παναχαϊκή στην Πάτρα.

Οι συνθέσεις:
Παναιγιάλειος (Κουρμπάνας): Aνδρούτσος, Παπαχρήστος, Αγουρίδης (83' Διαμαντόπουλος), Ιωάννου, Τ. Παπαδόπουλος, Γκοτσούλιας, Γκούμας, Μπούνας, Σκαρτσίλας (90' Ρεκλείτης), Φλίγκος, Λαζανάς (56' Αλεξάντροβιτς).

Φωκικός (Κούτσης): Λαντζάνο, Άλα, Σιμονιάν (77' Πολυχρονάκης), Πεχλιβανόπουλος, Καλαγκάνης, Σκαρίμπας, Ράντι (92' Κυριάκης), Άλβαρες, Φράγκος, Τζέκος, Θέος (88' Ασίγκμπα).

Χανιά-Παναιγιάλειος: 1-1 [4-11-2013]

Άλλο ένα ισόπαλο απότελεσμα απέσπασε ο Παναιγιάλειος αυτή την φορά στα Χανιά. Ο Παναιγιάλειος για ακόμη μία φορά μπήκε μπροστά στο σκορ απο πολύ νωρίς καθώς μόλις στο 1ο πρώτο λεπτό ο Γιάννης Γκοτσούλιας έβαλε ένα πολύ ωραίο γκολ και έδωσε μεγάλη χαρά στους 15 με 20 αιγιώτες που βρίσκονταν στο γήπεδο. Ωστόσο η ομάδα των Χανίων απείλησε στο 4ο και 13ο λεπτό αλλα δεν καταφέρε να ισοφαρίσει. Η ομάδα μας θα μπορούσε να τελιώσει το παιχνίδι στο 44 όταν ο Λαζανάς σε πλεονεκτική θέση ''κόπηκε'' με λανθασμένη υπόδειξη offside. Στην επανάληψη τα Χανιά κατάφεραν με ένα εκπληκτικό σούτ του Σωτήρη Τσάτσου να ισοφαρίσουν.
Αξιοσημείωτη ήταν η αποβολή του Νίκου Κουρμπανά μετά απο συνεχόμενες διαμαρτυρίες. Το τέλος του αγώνα βρήκε τις 2 ομάδες ισόπαλες και τον Παναιγιάλειο πρωτοπόρο στην βαθμολογία με 14 βαθμούς.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Παρασκευή 8/11 στο Δημοτικό Σταδίο Αιγίου στις 18:00 αγώνας που θα μεταδοθεί απευθείας απο την OteTV.

Μιχάλης Σωτηρόπουλος, Γιώργος Παπανικολόπουλος, Γιάννης Γεωργούσης

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ: 1 - 1.  [27-10-2013].

Δύσκολο παιχνίδι σήμερα για τον Παναιγιάλειο απέναντι στην Καλλιθέα με την οποία κόλλησε στο 1-1 και έτσι είχε την πρώτη βαθμολογική του απώλεια και ισοβαθμεί πλέον με την Επισκοπή στην 1η θέση με 13 βαθμούς.
Πιο αναλυτικά ο Παναιγιάλειος στο 10ο λεπτό είχε μια διπλή ευκαιρία για να σκοράρει αλλά και τις 2 φορές οι αμυντικοί της Καλλιθέας απέκρουσαν και έτσι το 0-0 παρέμεινε.
Παρ' όλα αυτά ο Παναιγιάλειος δεν το έβαλε κάτω και στο 13 έπειτα από μία εξαιρετική συνεργασία μεταξύ Παπαχρήστου και Σκαρτσίλα ο τελευταίος με ένα σουτ με το αριστερό(!) στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σάκη Κατσούλη ξεσηκώνοντας τους 3000+ θεατές που βρίσκονταν στο γήπεδο.
Η χαρά όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς 14 λεπτά αργότερα ύστερα από μία αδράνεια της δεξιάς πλευράς της άμυνας μας ο Φαμπρίς με ένα πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.
Η υπόλοιπη διάρκεια του παιχνιδιού κύλησε ομαλά με τον Παναιγιάλειο να πιέζει χωρίς όμως να μπορεί να πετύχει το χρυσό γκολ.
Τέλος αξιοσημείωτος ήταν ο σκληρός τρόπος παιχνιδιού της Καλλιθέας ο οποίος στο 58ο οδήγησε σε μικροσυμπλοκές μεταξύ των παικτών των 2 ομάδων.
Ακόμα η ομάδα μας θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο αν ο Πατρίκ Αλεξάντροβιτς δεν σημάδευε την κάθετη δοκό της Καλλιθέας...
Έτσι η ομάδα μας λόγω της ανικανότητάς της να πετύχει ένα 2ο γκολ και λόγω της αυστηρής και αρκετά άδικης διαιτησίας παρέμεινε στο 1-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν. ΚΟΥΡΜΠΑΝΑΣ):  Ανδρούτσος, Παπαχρήστος, Αγουρίδης, Ακπαρίδης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Γκούμας, Ρεκλείτης (72' Λαζανάς), Μπούνας, Σκαρτσίλας (80' Διαμαντόπουλος), Φλίγκος (84' Αλεξάντροβιτς).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Κ. ΒΑΖΕΧΑ): Κατσούλης, Καλαμιώτης, Πίκολο, Παγώνης, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης (46' Τόρες), Σταύρου, Φαγιέ, Φαμπρίς (78' Ποζίδης), Χαϊκάλης, Γκαλάν (74' Δημητρίου).