Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

Καλλιθέα-Παναιγιάλειος 1-3 [2-2-2014]

Άλλο ένα νικηφόρο παιχνίδι για τον  Παναιγιάλειο  ο οποίος νίκησε εκτός έδρας την Καλλιθέα με 1-3! Στο 24ό λεπτό ο Μπούνας με κοντινή προβολή έκανε το 0-1 για την ομάδα μας. Στο 38ο λεπτό ο Ακπαρίδης με ωραία κεφαλιά έκανε το 0-2. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναιγιάλειος δεν είχε πολύ καλή εικόνα και έτσι στο 61ο λεπτό με πέναλτι (!!!) ο Γκαλάν έκανε το 1-2. Μετά το γκολ της Καλλιθέας ο Παναιγιάλειος ''ξύπνησε'' και έτσι στο 92ο λεπτό με εξαιρετική ενέργεια του Βασίλη Μπούνα ο Παναιγιάλειος καθάρισε και πήρε πανάξια το τρίποντο.

Τέλος αξίζει να σημειωθεί η αισθητή παρουσία των οπαδών του ΠΓΣ που παρά το κρύο περίπου 100 Αιγιώτες ακολούθησαν τον ΠΓΣ.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου στις 15:00 με αντίπαλο την ομάδα των Χανίων.